The New Samizdat

Celý svět se hroutí z trošky té cenzury na sociálních sítích jenom proto, že jedna z potrefených husí se jmenuje Donald Trump.

14. 1. 2021

Globalizace na dvorečku

Nedávno jsem podepsal smlouvu s nadnárodním nakladatelstvím za účelem výroby, distribuce a prodeje lesklých a kulatých datových nosičů, kterým se kdysi říkalo „cédéčka“. A zjistil jsem, možná ne úplně překvapivě, že zatímco céda jsou pořád stejná, všechno kolem je úplně jinak.

7. 1. 2021

Já sním o Vánocích černých

Nebojte se, netáhnu vás do nějaký depky. Myslím, že každá situace může být zdrojem dobré nálady, když je dostatečná politická vůle.

17. 12. 2020

Venezuelské volby

Existuje-li karlovarská losovačka, španělská vesnice a turecké hospodářství, tak by měl vzniknout nový pojem: venezuelské volby.

10. 12. 2020

Matka YouTube

YouTube jsem miloval od samého začátku. Pro nás, hudebně orientované hochy z východního bloku, a veterány studené války, to byla už od svého založení oáza informací, zážitků, vědomostí a dovedností.

3. 12. 2020

Láska v nezisku

To slovo jsem znal už dávno - nezisk.

26. 11. 2020

Normalizace po americku aneb Sharing The White House

Joe Biden se už evidentně začíná cítit prezidentem, byť v tuto chvíli ještě virtuálním, ale to mu nebrání v tom, aby nemohl již v pondělním vítězném projevu v Delaware, dokonale načasovaném na výročí VŘSR, rozdávat hraběcí rady sám sobě.

12. 11. 2020

Otevřený dopis americkému lidu v den výročí Velké říjnové revoluce

Somebody save America! Otevřený dopis americkému lidu od Ondřeje Hejmy.

6. 11. 2020