Rozpočtová komise prosí rádio Jerevan o pomoc

Po zhlédnutí pohádky Tajemství staré bambitky je vláda optimistická ohledně výběru daní v příštím období. Pověřila proto parlamentní komisi, aby připravila návrhy na nové projekty vládní výpomoci. Zcela zoufalá komise se obrátila na rádio Jerevan.

1. 6. 2023

Kdo v USA bojoval proti otroctví aneb o síle jednostranných informací

Stručný přehled klíčových okamžiků amerického boje proti otroctví s mírně, tedy možná, překvapivým závěrem, jak to vlastně bylo.

31. 5. 2023

Test pro pracovníky úřadů pro boj s dezinformacemi

Poznat dezinformaci není nic jednoduchého. Proto zřizují vlády různé odbory, jejichž úkolem je říci prostým lidem, co ještě mohou číst a co už ne, protože kdyby si to přečetli, mohli by si myslet špatné věci. Jak by asi takové odbory dopadly v dezinformačním testu?

30. 5. 2023

O aktivistech a současné vědě

O lidech, jejichž jediným posláním je říkat druhým, co musí dělat, a tahat z nich peníze, neboť sami nemají na nic produktivního čas, protože jsou zcela zaneprázdněni vymýšlením toho, čím mají ostatní trávit čas, až vydělají ty peníze, které jim musí poslat na vlastní zkázu.

25. 5. 2023

Bude Karla IV. hrát někdy černoch, ptají se lidé rádia Jerevan

Zatím nejtěžší otázka, jakou rádio dostalo. Vypadá na první pohled jednoduše, ale není tomu tak. Důkladná analýza odhalila, že existuje pouze jedna jediná historická postava, která je imunní proti moderním trendům.

18. 5. 2023

Ti, kdo by měli svobodu slova strážit, jí opovrhují

George Orwell napsal na konci druhé světové války předmluvu ke svému románu „Farma zvířat”. Z neznámých důvodů vyšla až v roce 1972. Přesně v ní popisuje aktuální boj z dezinformacemi, kdy se média hlavního proudu obávají, že by někdo mohl hlásat jiné názory.

15. 5. 2023

Mírné úspěchy konzervativních stran v Latinské Americe

Chile, Paraguay a Kostarika to ještě nevzdaly. A páteční výběr ze světa pro klidný víkend.

11. 5. 2023

Dva pohledy na ukrajinský konflikt odjinud

Ponaučení z konfliktu v Sýrii. Složitá historie hranic mezi Ruskem a Ukrajinou a varování bývalého prezidenta Johna Kennedyho.

10. 5. 2023

Co je to ježovizace? Rádio Jerevan jako vždy zná odpověď

Ministerstvo školství neví, co znamená nové slovo, které jim poslal odbor kontroly dezinformací z vnitra a které mají zařadit do výuky. Nejjednodušší je napsat do rádia Jerevan.

4. 5. 2023

Poručíme slunci, větru, ale radši v silném svetru

Dotace nestačí, baterie to nezachrání a rozvodná síť na to není stavěná. Přechod na zelenou energii má svá úskalí, o kterých se příliš nemluví.

3. 5. 2023