Jiskřička rozumu je více než tisíce názorů

Řekl Galileo Galilei, vynálezce dalekohledu, kterého tehdejší většina donutila násilím odvolat dezinformaci, že se točí Země, ne Slunce.

2. 2. 2023

Politicky korektní umělá inteligence

ChatGPT je chatovací program postavený na umělé inteligenci, který je přístupný veřejnosti od listopadu minulého roku. Na základě jednoduchého testu se zdá, že ani umělá inteligence není imunní proti politické korektnosti.

1. 2. 2023

Je lepší mít peníze doma, nebo v bance? Rádio Jerevan poradí

Investiční poradenství, které přivede každého nervózního investora do budhistického klidu.

26. 1. 2023

Co také zaznělo na ekonomickém fóru v Davosu

Minulý týden se do švýcarského Davosu sjely politické a ekonomické elity, aby diskutovaly o tom, co trápí současný svět a jak mu pomoci. Zcela náhodný výběr toho, co mohli účastníci fóra slyšet.

23. 1. 2023

Titulky jako z dob Rudého práva

Novoroční soutěž o nejabsurdnější novinový titulek. Jak to udělat, aby bylo možné lidi děsit dále, i když se planeta zdaleka neotepluje tak, jak jsme tvrdili ještě nedávno? Nebo jak polehoučku připravit obyvatelstvo na těžké časy? Tady je návod, jak psát patřičné titulky.

19. 1. 2023

Jediné, co politická korektnost nabízí, je vymytí mozků mladých lidí

Projev, který přednesl britsko-ruský komentátor na půdě oxfordské univerzity k místním studentům na téma politické korektnosti a klimatické změny. Zábavný a se zajímavou pointou.

16. 1. 2023

Rádio Jerevan proniklo do světového tisku

Rádio Jerevan již není jen pouhou satirou. Jeho zprávy přebírá světový tisk včetně nejvěhlasnějších médií. Tady je jejich hrdý výběr.

12. 1. 2023

Rádio Jerevan předpovídá události roku 2023

Co se stane v roce 2023? Rádio Jerevan to ví již teď.

4. 1. 2023

Japonsko obrátilo ve vztahu k jaderné energii

Záblesky zdravého rozumu na přelomu roku. Japonsko obrátilo, v německém parlamentu varovaly tajné služby před závislostí na Číně a největší sponzor anglické univerzity řekl, že už žádné peníze nepošle z důvodu cenzury.

2. 1. 2023

Silvestrovská soutěž o absurditu roku

Je extrémně obtížné, až nemožné, vybrat finalisty soutěže o absurditu roku. Ještě před deseti lety by každá ze zde uvedených šíleností s přehledem vyhrála jakékoli klání. Ovšem v současnosti jde pouze o jednu absurditu z těch mnoha, které se udály. Jakýsi pokus o výběr finalistů soutěže.

28. 12. 2022