Informovaný souhlas, když nejsou předány informace, není informovaný

Ministerstvo zdravotnictví spustilo registraci k očkování včetně dětí nad pět let. Mají-li rodiče dát informovaný souhlas k očkování svých dětí, patří následující údaje do kategorie, které by měli vědět před udělením souhlasu?

21. 9. 2022

Rádio Jerevan poradí se vším

Rádio Jereven se vrátilo do éteru. Poradí, vyvrátí bludy, řekne, jak to je. Zájem občanů o rady, jak se vypořádat s dnešním složitým světem, překonal očekávání. Na co se ptají?

16. 9. 2022

Rádio Jerevan obnovilo činnost

Staré dobré rádio Jerevan. Pochybovačům o smyslu socialismu vyvrátilo veškeré pochyby; těm, kteří se ztratili na cestě do ráje, ukázalo cestu. Vždy zná správnou odpověď. Protože i v současnosti se objevují lidé, kteří by si chtěli myslet něco vlastního, obnovilo rádio Jerevan činnost.

9. 9. 2022

Nestranná média straní oblíbeným stranám

FBI říká sociálním sítím, co mají zakázat. A malý přehled současných politických kauz, o kterých média „nestranně" informují.

5. 9. 2022

Nebylo náhodou chybou umlčovat názorovou opozici?

Není-li nutné obhájit názor ve faktické diskuzi, vládne se snáze, ale na konci jsou miliardové škody, mrtví lidé, ztráta důvěry ve veřejné instituce a obětované děti. Tak lze interpretovat některé články ze světového tisku z tohoto týdne.

30. 8. 2022

Pracující reagují na expertní plán energetické nezávislosti Evropy

Expertní skupina z mezinárodní energetické agentury připravila na konci prvního kvartálu tohoto roku desetibodový plán na snížení evropské závislosti na plynu z východu. Jak ho hodnotí běžní lidé v přestávce mezi pletením svetrů a sušením trusu?

29. 8. 2022

Podle vědců už to lidstvo mělo mít dávno za sebou. A nemá :-)

Dobrá zpráva: žádná z katastrofických předpovědí minulého století se nenaplnila. Byly jich vysoké desítky, počítáme-li pouze ty, které byly publikovány respektovanými vědci nebo vědeckými institucemi. Zde je jejich limitovaný výběr.

15. 8. 2022

Oddychové zprávy z Kocourkova

Co všechno se dá v dnešní době studovat na univerzitě. A o propadáku prvního hollywoodského filmu s transgender postavami.

12. 8. 2022

Konspirační teorie o sexuálním zneužívání nezletilých vlivnými muži

Evropská unie vydala doporučení, jak poznat kospirační teorie. Na otestování schopnosti, jak je poznat, je možné použít teorii, podle které americký obchodník Jeffrey Epstein zprostředkovával sexuální kontakty s nezletilými dívkami vlivným mužům tohoto světa.

9. 8. 2022

Co napsali o Ukrajině ve světě

Různé informace ze světového tisku na téma Ukrajina, které se asi nedostaly na přední stránky novin. Přesto by ve svobodné zemi měly být dostupné, neboť vytvoření názoru je snazší s více informacemi než s méně informacemi.

8. 8. 2022