Změna klimatu je příčinou všeho

Před čtvrtstoletím vyšel v lokálních amerických novinách článek, který trefně popisuje dobu současnou: Globální oteplování je důvodem pro jakékoli počasí a ideologové jsou nepřátelé rozumu a často i života a svobody. Důkazem je výběr ze světového tisku.

5. 6. 2023

Budoucí čas je největší zbraní klimatické ideologie

Za pomoci budoucího času lze vyvolávat klimatické deprese téměř neomezeně. V budoucnosti se totiž může stát spoustu věcí. A všechny mohou být strašlivé. Aneb jak udržovat občanstvo v permanentní depresi, i když se dějí dobré věci. Včetně konkrétních příkladů.

29. 5. 2023

Klimatické modely jsou černá skříňka

Wall Street Journal píše, že počítačové modely, na základě kterých vědci předpovídají vývoj klimatu na desítky let dopředu, mají své limity. Téměř všechny předpovídají výrazně vyšší nárůst teplot, než ke kterému ve skutečnosti dochází. Vědci ale vždy vyberou tu nejkatastrofičtější předpověď.

24. 5. 2023

Neomarxistická kulturní válka o pivo

Anheuser Busch zapojil do propagace svého piva Bud Light transgender aktivistu. Prodeje dramaticky klesly. Následovaly staré osvědčené vlastenecké reklamy, které dosud nezabraly. A minulý týden se do kauzy vložily transgender organizace.

23. 5. 2023

Ruskou kauzu Donalda Trumpa zinscenovala Hillary Clinton

Tento týden byla zveřejněna zpráva speciální komise, jejímž cílem bylo prozkoumat zpravodajské aktivity spojené s prezidentskou kampaní v roce 2016. Hlavním bodem zprávy je vyšetřování údajného napojení kampaně Donalda Trumpa na Rusko.

17. 5. 2023

Dva optimistické proslovy a o médiích, kterým nikdo nevěří

Video, které za pár dní zhlédlo přes 50 milionů lidí, o tom, že pravda má nakonec navrch. Optimistický názor autora asi nejsledovanějšího podcastu na světě. A nejčerstvější průzkum důvěry v americká média.

2. 5. 2023

Elektrická auta si nekupují správní lidé

To píše agentura Bloomberg a upozorňuje na to, že jsou-li elektrická auta většinou kupována jako druhé auto do domácnosti, se kterým rodina jezdí pouze příležitostně, je ekologický přínos spíše záporný. Plus další zprávy na téma elektromobility.

26. 4. 2023

O společnosti, která není schopna chránit vlastní děti

Progresivní levice omezuje krok za krokem práva rodičů ovlivňovat budoucnost vlastních dětí. A neváhá svěřit je do rukou transgender průmyslu, který s neuvěřitelnou lehkostí předepisuje zmateným dětem nevratnou hormonální terapii.

19. 4. 2023

Žurnalistika budoucnosti: Vytvořte si vlastní názor

Všichni mohou říkat, co si myslí, noviny o tom napíšou, lidé si to přečtou a pak si na to udělají nějaký názor. Vědí, že výběrem informací lze hodně věcí ovlivnit, a proto se nespoléhají jen na jeden informační kanál. Na konci by měl zvítězit nejpřesvědčivější argument.

17. 4. 2023

Recenze klimatické literatury je výsměch, napsal odvážný vědec

Richard Lindzen je vědec, který publikoval stovky odborných článků na téma klimatu. V minulém roce poskytl americké komisi pro cenné papíry svůj názor na navrhovaná pravidla zveřejňování ekologických informací ve výročních zprávách firem.

12. 4. 2023