Floridský guvernér poslal ilegální imigranty do luxusního letoviska

Bílý dům vypravuje letadla s ilegálními imigranty na různá místa USA bez vědomí místních úřadů. Republikánští guvernéři se začali bránit a posílají ilegální imigranty do měst řízených demokratickými starosty. Minulý týden přistálo jedno takové letadlo v luxusním letovisku Martha's Vineyard.

18. 9. 2022

Ledu na jižním pólu neubývá. Spíše naopak

Zpráva mezivládního panelu pro změnu klimatu v roce 2021: žádný trend v objemu ledu na jižním pólu za posledních 40 let. Původně říkala něco jiného, ale po zveřejnění studie NASA, která dospěla k závěru, že ledu v Antarktidě naopak přibývá, byla upravena.

13. 9. 2022

Smazaná studie: Klimatické modely nadhodnocují oteplování atmosféry

Klimatolog, který dostal medaili od NASA za svůj vědecký přínos, zveřejnil před několika lety studii, ve které dokazuje, že předpovědní klimatické modely nejsou spolehlivé. Své závěry podložil skutečně naměřenými teplotami v troposféře. Studie byla z internetu odstraněna.

4. 9. 2022

Nejinformovanější muž světa nevěří na globální oteplování

Bývalý prezident USA Barack Obama měl jako nejmocnější muž světa přístup k veškerým informacím, které může mít jeden člověk k dispozici. Přesto se z nějakého důvodu rozhodl ignorovat varovné předpovědi o nárůstu hladiny oceánů a koupil si dvě nemovitosti na jejich břehu. Z toho jednu přímo na pláži.

28. 8. 2022

Donald Trump změnil Republikánskou stranu

Výsledky primárních voleb, které mají vybrat republikánské kandidáty na různé pozice do podzimních voleb, ukázaly, že republikánští voliči většinově podporují politický směr, který do strany vnesl bývalý prezident Donald Trump. Drtivá porážka Liz Cheney minulý týden tento trend potvrdila.

25. 8. 2022

Doplňující informace k razii FBI v domě Donalda Trumpa

FBI provedla v pondělí minulý týden v časných ranních hodinách domovní prohlídku v domě Donalda Trumpa na Floridě. Cílem prohlídky měly být utajované materiály, které se údajně nacházely v soukromé rezidenci bývalého prezidenta. Pár informací pro kompletnější obrázek.

14. 8. 2022

Dva pohledy na vlnu letních veder

Americká agentura pro životní prostředí eviduje údaje o letních vedrech od konce 19. století. Má k dispozici nepřetržitou časovou řadu za posledních téměř 130 let. Přesto jsou současná vedra porovnávána v médiích pouze s daty za polovinu sledovaného období.

26. 7. 2022

Rekordně chladný start zimy v Austrálii

Nejchladnější start zimy v Melbourne za posledních 70 let. Australské lyžaře těší nebývalé množství sněhu. Nadprůměrné množství ledu v Grónku. Sníh na počátku léta v Afghánistánu. A jak Velká Británie čelila před stoletím rekordní vlně veder.

20. 7. 2022

Jak progresivní síly požírají samy sebe

Zlomyslné léto na syrzdarma.cz: Americký časopis Intercept otiskl tento měsíc článek o manažerských problémech v amerických progresivních organizacích. Situaci v nich shrnuje jako „naprostý rozklad, který vede k paralýze". Důvodem jsou podle článku nezvladatelní mladí aktivisté.

6. 7. 2022

Americký Nejvyšší soud: Stop zelené byrokracii!

Rozhodnutí soudu z minulého týdne označují někteří komentátoři jako přelomové v boji proti diktátu úředníků. Soud řekl, že nevolení státní úředníci nemohou sami rozhodovat o dalekosáhlých zelených opatřeních. Svým rozhodnutím tak i do budoucna omezil jejich pravomoc při zavádění nových regulací.

4. 7. 2022